29.12.2020
Поділитися: 0
  • Facebook
3833

Найкращі казки та оповідання про зиму і Новий рік для дітей

Наближається одне з найочікуваніших усіма свят – Новий рік. Дорослі намагаються поринути в святкову атмосферу і створити її дітям – усі прикрашають свої будинки, купують подарунки і частування, вибирають ялинку та іграшки для неї, переглядають новорічні фільми й мультики, читають оповідання про зиму і Різдво. Хто, якщо не батьки, подарує дітям відчуття магії й очікування свята?

читати книги про зиму дітям

Зимові казки та оповідання допоможуть дитині полюбити читати

Довгі зимові канікули створені для відпочинку й веселощів. Школярі із задоволенням катаються на санках, ковзанах, лижах, відвідують святкові концерти та вистави, ходять у цирк і кіно. Вдосталь нагулявшись, їм хочеться домашнього тепла і затишку. Що може бути краще після активного відпочинку, ніж посидіти в зручному кріслі, читаючи казки про зиму?

І малюкам, і школярам буде цікаво провести час за захопливою книгою. Сьогодні можна познайомитися і з класичною літературою, і звернути увагу на сучасну. Безліч книг на полицях магазинів і онлайн-сайтах чекають своїх читачів.

Казки про зиму для дітей сподобаються малюкам, і тим, хто трохи старше. У них завжди захопливий сюжет, вони сповнені чарами й дивами, мають добру й щасливу кінцівку. Завдяки цікавій літературі, яку дошкільнику читають батьки, можна виховати любов до читання з раннього дитинства. Адже якщо оповідання цікаве, то його обов’язково хочеться дочитати до кінця. Якщо зацікавити дітей книгами, то вони з нетерпінням чекатимуть кожну нову казку або оповідання.

новорічні книги для дітей

Які книги про зиму і новий рік краще читати дітям

Існує безліч різних дитячих книг про Новий рік, і дібрати їх можна для будь-якого віку. Увагу малюка можна залучити короткими і ритмічними віршиками, дошкільнят – чарівними казками і невеликими розповідями, а дітям трохи старше сподобаються довгі історії з фантастичним сюжетом і дивовижною розв’язкою. Одними з найпопулярніших і відомих творів вважаються такі, як:

  • «Лускунчик і мишачий король» Е.Т. Гофмана;
  • «Снігова королева» Г.Х. Андерсена;
  • «Дванадцять місяців» С. Я. Маршака.

З великим задоволенням можна познайомитися і з народними казками. Серед них «Снігуронька», «Морозко», «Зажурилася бабуся Зима».

що читати дитині про Новий рік

Вибір зимових казок і оповідань для дітей

Під час зимових свят у всієї сім'ї з’являється час на спільні справи. Добре, коли однією з них є читання книг. Маленькі діти із задоволенням послухають книги про Новий рік, які їм читають мама і тато. Якщо дитина хоче познайомитися з якимось конкретним твором про зиму, то варто заохочувати цю ініціативу, але все ж дуже важливо стежити за вибором літератури.

Добираючи книги, обов’язково потрібно враховувати вік дитини. Вони повинні бути і цікавими, і доступними для розуміння. Якщо ж література буде вибрана не за віком, малюкові просто буде нудно знайомитися з нею.

Також краще вибирати книги за інтересами. У разі, коли синові подобається читати про світ тварин, а доньці – про чарівних фей, не варто змушувати їх читати інше. Можна м’яко направити їх на те, що батькам здається корисніше.

Ще один важливий критерій – користь від прочитаного, адже кожна казка обов'язково навчає корисного та цікавому. У казці або оповіданні має бути мораль, повчальна історія, щоб можна було зробити висновок про те, що погано, а що добре. Батьки можуть допомагати синові або доньці в цьому: обговорювати з ними вчинки героїв, їх поведінку, ситуації, що склалися. Це допоможе дітям навчитися робити власні висновки після ознайомлення з кожною книжкою.

навіщо читати дитині книжки

Як Cпільне читання дозволяє дитині полюбити книги

Читаючи дитячі оповідання про зиму, батьки проводять час разом з дітьми, приділяють їм увагу, вчать їх важливим життєвим принципам. Будь-якій дитині сподобається, якщо мама з цікавістю й виразно читає їй захопливу казку. Це виховує любов до книг, адже син або дочка бачать, що знайомитися з ними цікаво і пізнавально. Для тих, хто ще не вміє читати, дитячі книги про зиму напередодні новорічних свят можуть посприяти виникненню бажання навчитись читати самостійно.

Дуже важливо, щоб дитина послідовно опанувала грамоту, закріпивши всі отримані знання. Для цього можна пройти навчання читання в центрах академії розвитку інтелекту дітей SMARTUM. Спеціально розроблена програма підійде для дошкільнят від 5 років і для дітей молодшого шкільного віку. На заняттях вони вивчать звуки і букви, навчаться читати слова по складах і цілком, поступово переходячи до швидкого читання. Удосконаливши навички читання, дитина може із задоволенням почати читати сама.